OKULUMUZ LOGOSU

    

    Gümüşova Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlilerinden Serkan APAY tarafından tasarlanan logo Düzce Üniversitesi senatosunda 05 Temmuz 2012 tarihinde kabul gördü.

     Yüksekokulumuz logosu ve anlamı aşağıda belirtilmiştir…

     Gümüşova Meslek Yüksekokulu adına, Öğr. Gör. Serkan APAY tarafından tasarlanan logoda, eğitim ateşini ifade eden meşale sembolü, 4 yarıyıllık eğitim sürecini anlatan, zorluklarla dolu yol sembolü ve bu yol üzerinde ufka doğru umutla bakan, sırtlarını da aldıkları eğitime dayamış insan siluetleri kullanılmıştır. İnsan siluetlerinin küçükten büyüğe doğru gitmesinde, öğrencilerin alacakları eğitimleri tamamladıkça olgunlaşan ve gelişen öğrenciler anlatılmıştır.

   Aynı zamanda logo genel görüntü itibari ile öğrencilerimizi daha yükseğe taşıyan ellere benzemektedir. Logo tasarımında Düzce Üniversitesinin bir parçası olduğumuz unutulmamış üniversitemiz logosu ana renkleri ve dış halkası kullanılmıştır.

    Gümüşova Meslek Yüksekokulu misyonuna ve vizyonuna paralel olarak logoda, genel olarak bakıldığında el siluetiyle geleceğe ümitle taşınan öğrenciler ve eğitim ateşi ışığında, eğitim yolunda zorlukları aşarak yükselen, geleceğe de umutla bakan bireyler yetiştirildiği vurgulanmaktadır.

    İnsan siluetlerinin sol kısmında kalan meşale sembolü ile Gümüşova Meslek Yüksekokulunda eğitim ateşinin hiçbir zaman sönmeyeceğini ve öğrencilerin burada alacakları eğitim ile aydınlanacakları sembolize edilmiştir. Ayrıca ufka doğru yönelmiş olan öğrenci siluetleri aldıkları eğitim ile aydınlanan bireylerin geleceğe umutla baktığını simgelemektedir.